اطلاعیه
بخشنامه عدم پذیرش بیمه شدگان تامین اجتماعی در قزوین لغو شد.

1396/4/14 چهارشنبه

* خدمات کمافی السابق به همه بیماران ارائه می شود.

محمد حسن ارداقیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با توجه به قول مساعد مدیر درمان تأمین اجتماعی قزوین مبنی بر پرداخت بخش اندکی از بدهی این سازمان به بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی و حضور نمایندگان وزارت بهداشت به منظور بررسی و قول مساعد مبنی برحل بخشی از مشکلات، دکتر منوچهر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با ابلاغ نامه ای به رؤسای بیمارستان های این دانشگاه از آنان خواست کما فی السابق به بیمه شدگان تأمین اجتماعی و همه بیماران طبق بسته های خدمتی طرح تحول سلامت ارائه خدمت نمایند.
ارداقیان افزود: با توجه به ایجاد بحران مالی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین به خاطر عدم پرداخت معوقات و مطالبات بیمارستان ها از سوی سازمان های بیمه گر به ویژه سازمان تأمین اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین به ناچار و برای عدم تعطیلی کامل خدمات تصمیم به محدود کردن ارائه خدمت به بیماران در بیمارستان های دانشگاه شده بود.
این تصمیم طی نامه ای در تاریخ 13/4/96 به بیمارستان ها ابلاغ شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه تصریح کرد: اما کمتر از یک روز بعد از ابلاغ این نامه با رایزنی های صورت گرفته با مسئولان وزارت بهداشت و تعهد تأمین اجتماعی مبنی بر پرداخت بخش اندکی از این مطالبات، بخشنامه مذکور از سوی رییس دانشگاه لغو شد.
گفتنی است سازمان های بیمه گر استان، 165 میلیارد تومان به بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی بدهی دارند که سهم سازمان تأمین اجتماعی از این مبلغ  بیش از بر 80میلیارد تومان است و عدم پرداخت این بدهی در یازده ماه گذشته، اداره بیمارستان ها را با مشکل مواجه ساخته است.

* اجرای طرح تحول نظام سلامت با قدرت ادامه دارد.


محمدحسن ارداقیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با انتقاد از برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی که از هر بهانه ای برای حمله به طرح تحول نظام سلامت استفاده می کنند، گفت: قزوین از پیشگامان اجرای طرح تحول نظام سلامت است و تحول نظام سلامت با قدرت در این استان ادامه دارد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ حوزه سلامت در سال های اخیر ادامه داد: 120 هزار متر مربع پروژه های عمرانی در حوزه سلامت، افزایش کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی در استان، بهسازی و بازسازی و افزایش تخت بخش های ویژه، بهسازی بخش های اورژانس، راه اندازی و ارائه خدمت توسط اورژانس هوایی، آغاز ساخت الحاقی مراکز آموزشی- درمانی، آغاز ساخت بیمارستان 700 تختخوابی و ...  خدماتی است که در سال های اخیر در قالب طرح تحول نظام سلامت ارائه شده است.
ایشان افزود: کاهش پرداختی مردم از جیب در هزینه های بستری و سرپایی و همچنین تهیه دارو و ملزومات مورد نیاز توسط بیمارستان ها از اقدمات مهم طرح تحول نظام سلامت بود که به طور کامل در بین مردم قابل لمس بود.
ارداقیان افزود: علی رغم همه فشارهای مالی که در یک سال اخیر به خاطر عدم پایبندی بیمه ها به تعهداتشان بر سیستم درمان و دارو وارد شده ، در طی این مدت، خدمات به مردم شریف استان بدون هیچ خللی در بالاترین سطح خود ارائه شده است.